Karta kredytowa – czy warto ją posiadać

Karty kredytowe są coraz bardziej popularnym sposobem płatniczym i chętnie wydawanym przez banki produktem. Zastanawiasz się czy warto takową posiadać w swoim portfelu?

Posiadanie karty kredytowej daje przede wszystkim możliwość skorzystania z limitu przyznanego przez bank. Są to pieniądze, których aktualnie nie posiadasz, jednak możesz z nich skorzystać wedle limitu i spłacić później. Jest to ciekawe i wygodne rozwiązanie, szczególnie w przypadku nieprzewidzianych nagłych wydatków. Wielu zastanawia się jednak czy jest to bezpieczne? Odpowiedź brzmi: tak, ale w bezpiecznych rękach. Jeżeli właściciel takowej karty jest osobą odpowiedzialną i mądrze zarządzającą pieniędzmi, może bez obaw skorzystać z dodatkowej gotówki. Jeśli jednak właścicielem jest osoba, która mając świadomość pieniędzy na karcie zaczyna rozdawać je na niepotrzebne wydatki istnieje ryzyko iż wpadnie ona w pętlę długów. Może się bowiem okazać, że wykorzysta cały limit na karcie a następnie nie będzie w stanie tego spłacić. Wtedy zaczynają się problemy i nieprzyjemne konsekwencje nieprzemyślanych czynów. Karta kredytowa sama w sobie jest jednak bardzo przydatnym produktem bankowym i wsparciem finansowym zatem posiadając ją warto z niej korzystać w sposób rozsądny i zgodny z jej przeznaczeniem. W ten sposób można uniknąć ewentualnych nieprzyjemności.

Czy warto zatem posiadać kartę kredytową? Jeśli tylko uważasz, że może Ci się przydać, to warto. Nie należy z góry obawiać się problemów i spodziewać najgorszego. Wszystko zależy od nas i naszego zarządzania tą kartą. Jeśli natomiast sam nie jesteś pewien swoich działań lub po prostu miałeś w przeszłości problemy z długami, lepiej zrezygnuj z tej formy finansowania i zdecyduj się na zwykłą kartę bankową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *