pieniżąki

Kilka sposobów na większy kredyt

Biorąc kredyt w jakimś celu mamy zazwyczaj wyznaczoną kwotę, której będziemy potrzebować. Nie zawsze jednak bank zechce nam jej udzielić. Może się okazać, że nasza zdolność kredytowa jest za niska. W takim przypadku warto znać te kilka sposób na zwiększenie możliwości kredytowej.

Po pierwsze, spłać wszystkie dotychczasowe zobowiązania. Każda pożyczka, kredyt bądź telewizor na raty sprawiają, ze Twoja zdolność kredytowa maleje. Jeśli uda Ci się spłacić wszystko przed zaciągnięciem kolejnego kredytu, dla banku taka informacja będzie bardzo korzystna. Oznacza ona bowiem, że kredytobiorca dysponuje większą kwotą dochodów, które bez problemu może przeznaczyć na spłatę raty kredytu. Najlepiej zatem nie otwierać też nowych kart kredytowych i zamknąć dotychczasowe. To również znacząco wpływa na zdolność kredytową.

Po drugie, wybierz dłuższy okres kredytowania. Raty kredytu będą wtedy dużo mniejsze a co za tym idzie łatwiej będzie je spłacać. Jednocześnie wzrasta wtedy zdolność kredytowa. Bank udzieli zatem większej kwoty kredytu, ponieważ nie będzie się musiał obawiać, że kredytobiorca nie poradzi sobie ze spłatą.

Po trzecie, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest niewystarczająca, aby zaciągnąć kredyt na wyższą kwotę znajdź współkredytobiorcę. Przy połączeniu dwóch dochodów zdolność kredytowa rośnie a dla banku większa liczba kredytobiorców jest dodatkowym zabezpieczeniem.

Po czwarte zadbaj o jak największy wkład własny. Aktualnie wymagane jest posiadanie własnych pieniędzy przy braniu kredytu. Osoba, która zaoszczędziła pieniądze będzie prawdopodobnie odpowiedzialnym kredytobiorcą, ponieważ potrafi dysponować swoimi finansami. Im więcej wkładu własnego, tym większy kredyt bank może udzielić.

Warto zadbać o wszystkie wymienione punkty. Wtedy mamy pewność, ze bank udzieli nam wysokiego kredytu. Należy jednak pamiętać, że kredyt ten będziemy musieli spłacić więc jeżeli nie jest to konieczne – lepiej nie brać kwot, z którymi możemy mieć potem problem. Im mniej weźmiemy tym mniejszy procent przyjdzie nam spłacać, dlatego ostrożnie wyznaczajmy kwotę pożyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *