Pożyczkomaty – prosty sposób na szybką gotówkę

Nie tylko bankowość rozwija się w szybkim tempie. Aktualnie na rynku można również spotkać coraz więcej ciekawych rozwiązań pożyczek od firm pozabankowych. Jednym z takich udogodnień jest pożyczkomat.

Pożyczkomat to automat udzielający szybkiej pożyczki. Można go spotkać przeważnie w galeriach handlowych gdyż to właśnie tam, na zakupach, ludzie najczęściej czują potrzebę dodatkowego wsparcia finansowego. Rozwiązanie te jest tak samo proste i szybkie, jak wnioskowanie o pożyczkę pozabankową online, z tą jednak różnicą, że nie potrzebuje nawet połączenia internetowego. Kwoty takiego kredytu są zwykle niewielkie, sięgające tysięcy złotych. Pierwsze maszyny z pieniędzmi pojawiły się w największych polskich miastach: Warszawie, Poznaniu i Krakowie.

Aktualnie z takiego kanału sprzedaży pożyczek gotówkowych korzysta firma Vivus, jednakże wkrótce dostępne będą również pożyczkomaty z Providenta. Firmy pożyczkowe starają się rozwijać w kierunku takich nowości, które pozwolą klientom uzyskać dodatkową gotówkę przy jak najmniejszym wysiłku człowieka i minimum formalności, skupiając się jedynie na procesie automatycznego udzielania pożyczek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które jednak może okazać się niebezpieczne dla tych, którzy nie znają umiaru i nadużywają prostych rozwiązań.

Czy pożyczkomaty sprawdzą się w codziennym życiu czy przysporzą nam większych kłopotów finansowych? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób będziemy z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *