Proste pożyczki dla prostych ludzi

Proste pożyczki dla prostych ludzi to nie tylko hasło reklamowe, ale rzeczywistość poparta badaniami. Okazuje się bowiem, że w tym roku aż 63% badanych stwierdziło, iż potrzebowało pieniędzy na bieżące wydatki. W dużej mierze były to kobiety z małych miejscowości, gdzie sytuacja finansowa rodzin nie jest zbyt stabilna.

Jakiekolwiek inne “zachcianki”, jak rozrywka i wypoczynek czy dodatkowe udogodnienia (samochód, nowe sprzęty RTV i AGD) schodzą na dalszy plan. Co prawda nadal wiele badanych deklaruje takie potrzeby i zdaje sobie sprawę, że posiadanie nowego samochodu, telewizora bądź wybranie się na wycieczkę zagraniczną byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie finansowe banku lub parabanku. Brak umiejętności oszczędzania lub po prostu brak cierpliwości sprawia, że chętnie korzystamy z dostępnych nam form pomocy finansowej. Dzięki temu możemy “to” mieć natychmiast.

Wracając jednak do tych badanych, którym zależy głównie na wytrwaniu do kolejnej wypłaty, zaobserwowano, że niechętnie pożyczają oni od rodziny. Tylko 35% badanych zadeklarowało taką możliwość. Być może rodzina również jest w potrzebie lub po prostu ich relacje nie są na tyle mocne, aby tworzyć jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Tak czy inaczej badani sięgają po pożyczki, które udostępniają im firmy finansowe, czyli banki i parabanki.

Problem pojawia się wtedy, kiedy prosta pożyczka przeobraża się w dług nie do spłacenia. Z reguły dzieje się tak z powodu kolejnych podpisanych zobowiązań oraz niedotrzymywania terminów płatności. Pojęcie pętli długów jest już bardzo dobrze znane i w internecie bardzo często przestrzega się klientów, szczególnie klientów parabanków, gdzie wzięcie pożyczki jest banalnie proste, przed owym niebezpieczeństwem. My również przestrzegamy, aby zawsze pilnować swoich zobowiązań i nie dopuszczać do własnej niewypłacalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *