Czy pożyczka może być prosta?

Na rynku jest wiele firm pożyczkowych oferujących tysiące atrakcyjnych ofert. Czy wśród nich można znaleźć ofertę prostej pożyczki? Zacznijmy od tego, co to w ogóle oznacza.

Prosta pożyczka to taka, którą łatwo i szybko można otrzymać. Oznacza to minimum formalności i krótki okres oczekiwania na wpłynięcie pieniędzy na konto. Z reguły nikt nie sprawdza Twojej historii kredytowej ani nie pyta na jaki cel potrzebujesz dodatkowych pieniędzy. Po prostu je otrzymujesz. Tak jak przy kredycie w banku nie ma mowy o szybkim załatwieniu formalności, tak pożyczki mogą być brane praktycznie od ręki, po ukazaniu jedynie doiwodu tożsamości. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że za całą tę prostotę trzeba sporo zapłacić – oprocentowanie i prowizje są w tym przypadku dużo wyższe niż przy zwykłych kredytach. Pożyczki są szybkie do uzyskania, ale również często trzeba je szybko zwrócić. Okres spłaty to kwestia tygodni. Często popełnianym błędem jest pobieranie kolejnych pożyczek na spłatę zaległych, bo „czas goni”. Łatwo w ten sposób skomplikować sobie „prostą pożyczkę” i wpaść w spiralę długów. Dla klientów ostrożnych i spłacających regularnie raty, pożyczka jest faktycznie prosta.

Otrzymanie prostej pożyczki na prostych zasadach jest zatem jak najbardziej możliwe. Wiele firm pożyczkowych oferuje pieniądze w 15 minut, bez formalności i bez sprawdzania w BIK. Jeśli szukasz prostej oferty, takie pożyczki będą dla Ciebie dużo bardziej atrakcyjne niż skomplikowane kredyty bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *