Remont w domu – weź pożyczkę.

Nadchodzący czas wakacyjny sprzyja wszelkim remontom. Jeśli Twoje mieszkanie również potrzebuje odświeżenia, lecz brakuje Ci gotówki możesz w tym celu zwrócić się o pomoc do banku bądź innej instytucji finansowej, która udzieli Ci pożyczki.

Planując wzięcie kredytu na remont mieszkania warto oszacować, ile nas to wyniesie. Czasami wystarczy kilka tysięcy na drobne prace, jednak przy dużym remoncie trzeba liczyć się z wyższą kwotą. Jak zatem wybrać odpowiedni rodzaj pożyczki? Właśnie na podstawie wielkości gotówki, jaką chcemy pożyczyć. Jeżeli kilka tysięcy w zupełności wystarczy na nasze remontowe plany, warto rozważyć opcję kredytu gotówkowego. Bardzo łatwo go uzyskać przy minimalnych formalnościach. Co prawda jest wysoko oprocentowany, jednak w przypadku niskich kwot i krótkiego czasu spłaty nie jest to problemem. Często nie trzeba nawet deklarować celu i planu remontowego, co jest faktycznie bardzo wygodne.

Planując gruntowne zmiany w wystroju swojego wnętrza kredyt gotówkowy mógłby być nieopłacalny. Z tego powodu najlepiej wybierać kredyt hipoteczny, który zwykle jest dużo niżej oprocentowany i rozłożony na dłuższy okres kredytowania – a zatem niższe są jego miesięczne raty. Dzięki temu zaciągnięcie wyższej kwoty pieniędzy nie będzie tak bardzo odczuwalne w domowym budżecie. Uzyskanie kredytu hipotecznego jest jednak trudniejsze. Przede wszystkim należy przedstawić swoją zdolność kredytową oraz kosztorysy prac, jakie będą wykonywane podczas remontu, a mieszkanie zostaje obciążone hipoteką. Cały proces wnioskowania o kredyt zazwyczaj jest długotrwały więc należy uzbroić się w cierpliwość, ale często warto trochę poczekać. W końcu jest to bardziej opłacalna opcja dla drogich , generalnych remontów. Istnieje również pożyczka hipoteczna, która ma nieco wyższe oprocentowanie od kredytu hipotecznego, ale zdecydowanie niższe od kredytu gotówkowego. W dodatku nie wymaga podania celów i kosztorysów.

To, którą opcję wybrać, zależy więc w dużej mierze od ilości zaplanowanych prac remontowych i kosztów, jakie się z nimi wiążą. Zależy również od czasu, w jaki chcemy uzyskać pieniądze oraz na jaki planujemy kredyt zaciągnąć oraz od tego, ile jesteśmy w stanie płacić miesięcznie za ratę. Dlatego warto wcześniej zastanowić się, jakie mamy plany remontowe i jaki sposób wsparcia finansowego będzie dla nas najlepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *