5 cech najlepszego kredytu

Odkąd kredyty stały się popularne, powstało wiele atrakcyjnych ofert. Potencjalny kredytobiorca udaje się do banku po pożyczkę, która ma wspomóc go finansowo, a jednocześnie być łatwa i przyjemna. Takie ma oczekiwania. Choć wymagania kredytobiorców są różne, można spróbować wyodrębnić 5 najważniejszych cech najlepszego kredytu.

1. Szybki kredyt. Im łatwiejszy dostęp do kredytu, mniej formalności i krótszy czas oczekiwania na przelew pieniędzy, tym atrakcyjniejsza jest dana oferta usługi kredytowej. Banki dokładają więc wszelkich starań, aby proces sprawdzania zdolności kredytowej, ustalania warunków umowy i przyznawania kredytu nie przeciągał się zanadto.

 

2. Niskie oprocentowanie. Są to cyferki, które w pierwszej kolejności zwracają naszą uwagę, gdy przeglądamy jakiekolwiek oferty kredytowe. Oprocentowanie wskazuje rzeczywistą kwotę kredytu, jaką będziemy musieli spłacić, dlatego im jest niższe, tym niższe będą również nasze zoobowiązania.

 

3. Wygodna rata. Oczywiście ustalenie wygodnej raty jest indywidualną sprawą każdego kredytobiorcy. Dla jednych wygodniej będzie spłacać niskie raty przez dłuższy okres czasu, a dla innych wręcz odwrotnie – chcą to mieć jak najszybciej z głowy i stać ich na wyższe miesięczne zoobowiązania.

 

4. Niskie koszta dodatkowe. Z reguły nie wspomina się o nich w ofercie kredytowej, a klient dowiaduje się dopiero podczas omawiania warunków umowy. Do takich kosztów możemy zaliczyć wszelkie prowizje, opłaty i obowiązkowe usługi dodatkowe, jak np. ubezpieczenie kredytu lub założenie konta osobistego. Do tego często dochodzą w późniejszym czasie jeszcze inne opłaty dodatkowe np. za przewalutowanie lub wydłużenie okresu spłaty.

 

5. Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu. Jest to marzenie wielu kredytobiorców oraz zmora banków. Jeśli kredyt zostanie wcześniej spłacony bank przestanie otrzymywać odsetki, co z pewnością będzie dla niego dużą stratą, dlatego z reguły niechętnie jest to przyjmowane. Jeśli już strony zdecydują się na taką możliwość, zwykle jest ona obarczona dodatkowymi warunkami np. wysoką opłatą.

 

Przedstawione wyżej zalety są najpopularniejsze. Z pewnością znalazłoby się jeszcze kilka innych cech kredytu, które również są często pożądane przez klientów w bankach. Atrakcyjność danej oferty zależy bowiem w dużej mierze od oczekiwań samego kredytobiorcy. Warto zatem porównywać oferty kredytowe pod kątem zarówno wymienionych cech, jak i własnych upodobań, aby wybrać najlepszą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *