skarbonka

Pożyczka za darmo – co to jest?

W reklamach instytucji pozabankowych, w radio i w tv pojawiają się hasła „darmowa pożyczka, pożyczka za darmo” co to znaczy, i jakie firmy oferują taki rodzaj finansowania? Czy jest to tylko chwyt marketingowy czy istotnie warto się tym zainteresować?


Get Adobe Flash player

Zacznijmy od uściślenia pojęcia „darmowa pożyczka”. Otóż nie oznacza to, że jest to pożyczka bezzwrotna, ani tego, że każdy bez względu na wszytko może z niej skorzystać. Biorąc pożyczkę w firmie pozabankowej wybieramy kwotę i czas na jaki pożyczka jest nam udzielana. Te parametry decydują o wysokości oprocentowania, prowizji, czyli ogólnie mówiąc kosztu pożyczki. W przypadku, pożyczek darmowych takie koszty nie są naliczane. Oczywiście o ile tylko wywiążemy się z umowy i spłacimy pożyczkę w terminie. Innymi słowy pożyczka za darmo to pożyczka zerowym oprocentowaniem, bez prowizji.

Oczywiście moglibyśmy się pokusić o stwierdzenie, że skoro nie ponosimy żadnych kosztów za pożyczanie, to w umowie muszą być zawarte jakieś inne. Otóż nie, darmowa pożyczka, rzeczywiście taką jest jeżeli spłacimy wszystkie pieniądze w terminie. Jednak firmy nie udzielają takiej pożyczki za każdym razem, najczęściej taką promocją objęta jest tylko pierwsza pożycza, którą zaciągamy w danej firmie, lub promocja obowiązuje przez określony okres czasu.

Gdzie w Gorzowie zdobyć darmową pożyczkę? Jakie firmy aktualnie posiadają ją w swojej ofercie? Do wyboru mamy pięć instytucji pozabankowych.

  • Pierwsza z nich to Filarum – firma która dopiero wchodzi na polski rynek – możemy skorzystać tu z pożyczki do 500 zł całkowicie za darmo.
  • OKmoney – pożyczka na okres 30 dni w maksymalnej kwocie do 500zł gratis.
  • Netcredit – pierwsza pożyczka do 1000 zł za darmo, do 30 dni – dodatkowo, biorąc pożyczkę bierzemy udział w konkursie, w którym możemy wygrać telewizor. (Tu może być potrzebne zaświadczenie o dochodach.)
  • Soho Credit – pierwsza pożyczka bez prowizji do 500zł do 30 dni.
  • Vivus – pożyczka do 1400 zł, całkowicie za darmo na 30 dni. Jest to najwyższa kwota darmowych pożyczek oferowana aktualnie wśrod zaufanych firm.
  • Warto sprawdzać wiele instytucji, dzięki temu uda nam się nie przepłacic i dobrać najlepsza ofertę do swoich potrzeb.