Czy kredyt hipoteczny może być prosty

Kredyt hipoteczny wiąże się z załatwianiem wielu formalności, przez co mogłoby się wydawać iż jest to bardzo skomplikowana sprawa. Na szczęście tak nie jest. Oczywiście wymaga od kredytobiorcy dużej uważności, obowiązkowości i poświęcenia czasu, jednak w istocie kredyt hipoteczny można bardzo łatwo uzyskać. Jakie są kroki do prostego kredytu hipotecznego?

Pierwszą istotną sprawą jest zdolność kredytowa klienta. Jeśli jest on od jakiegoś czasu zatrudniony na stałe w jednej firmie, a w BIK widnieje jego pozytywna historia kredytowa, pierwszy krok jest wykonany. Następnie wybieramy ofertę w banku oraz nieruchomość, którą chcemy zakupić. Może to potrwać trochę czasu, ze względu na to, by rozpatrzyć wszystkie możliwości i wybrać najlepszą. Nalezy tu pamiętać, że oferta, która wydaje się być atrakcyjna nie zawsze taka jest w rzeczywistości. Okazuje się, że ukryte koszta takiego kredytu  są dużo wyższe niż w wielu innych standardowych ofertach. Zostawmy sobie zatem trochę czasu na szczegółowe przeanalizowanie ofert i wybranie dla nas najlepszej. Następnym etapem jest ustalenie warunków umowy i ostateczne jej zawarcie poprzez złożenie podpisów. Właściwie jest to już zwieńczenie wszelkich starań o kredyt hipoteczny. Pozostaje już tylko spełniać swój obowiązek i przez następne lata regularnie spłacać raty.

 

Jeżeli mimo wszystko przeraża Cię myśl samodzielnego przedzierania się przez biurokrację i aspekty prawne związane z zaciąganiem kredytu hipotecznego, skontaktuj się z doradcą. Bogaty w wiedzę i doświadczony doradca powinien wytłumaczyć Ci po kolei czego powinieneś się spodziewać, na co zwracać uwagę, jakie dokumenty dostarczyć, o co zadbać na każdym z etapów itd. Doradca taki może również wynegocjować z bankiem lepsze warunki i załatwić za Ciebie niektóre formalności.

 

Aby nie komplikować sobie sprawy związanej z wnioskowaniem o kredyt hipoteczny, należy za wczasu zadbać o wszystkie aspekty, w szczególności budować pozytywną historię kredytową i dowiadywać się o dobrych ofertach. Warto zdobyć chociaż podstawową wiedzę w tym temacie, aby być świadomym tego, co nas czeka oraz zasięgnąć fachowej porady doradcy w trudniejszych bądź niezrozumiałych kwestiach. Decydując się na kredyt hipoteczny nie można bać się związanych z nim formalności i powinności, lecz oswoić z nimi i świadomie wypełniać. Kredyt hipoteczny wcale nie musi być taki straszny.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *